Vánoční jarmark
AKCE

Vánoční jarmark

Vánoční jarmark

Ráda bych Vás, jako organizátor akce, pozvala na Vánoční jarmark v obci Přezletice, který se uskuteční v neděli 19. 11. 2023 od 10:00 do 17:00 hod. v novém komunitním centru Zlaťák (Pod Zahrady 632, Přezletice).

A na co všechno se můžete na jarmarku těšit? Perníčky, květinové dekorace, ručně malované plecháčky, talířky, hodiny, polštářky, dále pak závěsné dekorace z papíru a skla, šperky, prskavky a svíčky, ozdoby na vánoční stromeček, originální obrazy a mnoho dalšího. Program nám zpestří ochutnávka italských vín a dílničky pro děti. Nebude chybět ani výtečné občerstvení.

Naši hosté:

  • Art and deco by TSD

Mám velkou radost, že naše pozvání přijala paní Terezie Zemanová, která pod svou značkou Art and deco by TSD  ručně maluje unikátní a hravé obrázky. Mezi jejími produkty najdete malované bedny a komody, pastelkovníky, pokladničky, plecháčky, termoláhve, keramické hrníčky a talířky, nástěnné hodiny, autorské hry pro děti, bloky, obrazy, svíčky a mnoho dalšího.

ArtanddecobyTSD termoláhve

Terezie si pro vaše děti připravila i dílničky, kde si budou moci vyrobit svou vlastní svíčku a darovat ji svým blízkým.

Děti si vyzkouší ozdobit svíčku dvěma různými technikami, a to pláty vosku a voskovými fixy. Terezie vašim dětem vše podrobně vysvětlí a ukáže, takže to zvládnou ratolesti již od 3 let.

dílničky svíčka

  • Korálky pro kočky

Dalším tvůrcem je Michaela Semrádová, která se vám na jarmarku představí se svou značkou Korálky pro kočky. Nejedná se však o šperky pro naše čtyřnohé miláčky, ale pro ty dvounohé krásky, které se chtějí líbit 🥰 Míša se výrobě bižuterie věnuje téměř 13 let, kdy z malého koníčka vyrostl opravdu velký kůň. Jelikož korálky nabízí spoustu možností, kombinací a fantazie, věnuje se Míša také výrobě růženců, andělíčků, přívěsků a šití vánočních hvězdiček. V její tvorbě najdete také pletené ponožky a háčkované šátky – prostě co jí čas dovolí.

přívěsky Michaela Semrádová růžence Michaela Semrádová

  • Miloslava Křížová

Milka se ruční práci se sklem věnuje již mnoho let. Začalo to výrobou šperků a vánočních ozdob ze skleněných korálků mistrů sklářů. Jak šel čas, naučila se tiffany techniku, která ji velice přirostla k srdci. Tvoří také originální vitráže podle vlastních vzorů a na přání zákazníků.

tiffany Milka Křížová

  • Antonín Vrba kolektiv

Antonín Vrba kolektiv je obchod, dílna, galerie, grafické studio, dobré místo, ale především kolektiv lidí s podobným smýšlením. Jejich práce spočívá v poctě k umění a řemeslu. Snaží se oprášit osobní přístup, vztah k poctivosti, kvalitě a tradicím umělců, řemeslníků a obchodníků z pražské periferie. Na jarmarku vám představí svá výtvarná dílna a seznámí vás se všemi svými aktivitami.

Antonín Vrba dílna

  • Prodejna KU-Ž-EL

Prodejna Kužel se nachází v Přezleticích a v nabídce má přes 10.000 produktů. Tento malý obchůdek s velkým srdcem funguje již 16 let. Naleznete zde vše počínaje kuchyňskými potřebami, přes železářství až po elektro. Můžete se těšit na prskavky, svíčky, pečicí formy, nádobí s vánočním motivem, teplé deky a mnoho dalšího.

  • italvino

Italská vína duší i douškem vám přiveze Romana Káňová.  „Miluji víno a jeho kvalita je pro mě základem. Vždy volím co nejkvalitnější vína s odpovídající cenou. Zajímají mě vinaři, které doprovází pozoruhodná historie a poutavý životní příběh.“

S Romanou jsme pro vás připravily také řízenou degustaci vín, která se uskuteční v 11:00 a v 15:00 hodin. Těšit se můžete na:

1/ šumivé víno Prosecco DOC Treviso Spumante Brut z vinařství Bonotto Delle Tezze, svěží šumivé víno s jemnými bublinkami z vinařství, jehož historie se datuje od roku 1420

2/ bílé víno GARDA DOC 2022 z vinařství OnePio, které zaujme svěžími tóny bílých květů a ovoce s bílou dužinou.

3/ bílé víno Agata Pinot Grigio delle Venezie DOC 2022 z vinařství Benazzoli, které se hodí pro každou příležitost

4/ bílé víno Belvento Vermentino Toscana IGT 2022 z vinařství Petra, plné a harmonické toskánské bílé víno

5/ červené víno Rosso di Montepulciano DOC 2020 z vinařství La Ciarliana, klasické toskánské červené víno z toskánské odrůdy Sangiovese.

6/ červené víno Belvento Sireno Toscana IGT 2019 z vinařství Petra, toskánské víno s delikátní a silnou vůní lesních plodů.

7/ červené víno Primitivo Salento IGT 2019 z vinařství Santa Barbara, oblíbené plné a silné víno z jihoitalské Apulie.

Její vína můžete zakoupit přímo na místě nebo na e-shopu italvino.cz.

italvino

  • Anastasia Budan

Anastasia je ilustrátorka z Kyjeva. Věnuje se černobílé i barevné kresbě a ráda maluje na přání zákazníků.

Anastasia Budan

  • Beauty flowers

A jsem tady také já 🙂 Od malička jsem zkoušela všemožné výtvarné techniky a hledala, kterou cestou tvoření se vydám. Nejprve vznikl projekt Tvoření a nápady, poté jsem ale začala více tíhnout k výrobě květin z papíru a pod značkou Beauty flowers vyrábím květiny z kartonu a speciálních krepových papírů. Pokud čas a děti dovolí, pořádám workshopy na výrobu květin. „Tvoření pro mě znamená velký relax a miluji pocit, že mi pod rukama „vyrůstá“ něco líbivého.“ Na akci jsem pro vás připravila závěsné dekorace, ale také drobné dárky, workshopy na doma, nálepky na dárky aj.

papírová koule červená workshop pivoňka

 

  • Bistro na zámku

O výtečné občerstvení se nám postará pan Vála s Bistro na zámku, které dobře znáte ze zámeckého areálu Ctěnice. Těšit se můžete na teplé nápoje, kde káva, horká hruška a svařák budou samozřejmostí a ani vaše bříška nezůstanou prázdná. Sladké i slané pokrmy s jistotou potěší vaše chuťové pohárky.

bistro na zámku bistro na zámku

  • Další místní tvůrci a prodejci

Svůj stánek bude mít i místní perníkářka Marcela, těšit se na vás bude i paní Lenka Bulová, která přiveze květinové dekorace a vše potřebné pro dekorování vánočních a adventních věnců. Michaela Popelková se představí se svými papírovými domečky pro kočky, Radka Podráská vás seznámí se švýcarskými kosmetickými produkty a v neposlední řadě Marcela Koštýřová přiveze své výrobky z organzy a háčkované čepice a zvířátka.

Moc se na vás těšíme a nezapomeňte sledovat naši událost na Facebooku.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.